Scrub czekoladowy

Magia czekolady, jej pozytywny wpływ na nastrój wynika przede wszystkim z przyjemnego kakaowego aromatu. Stąd kakao to nie tylko popularny składnik deserów, ale też kosmetyków przeznaczonych do zabiegów upiększających i relaksujących. Proponowana mieszanka jest jadalna (bosko czekoladowa z waniliowo-cynamonowym tłem). Można spróbować, ale wsmakowując się nie zapominajmy o jej zastosowaniu. Składniki zostały dobrane z myślą o działąniu kosmetycznym – drobinki cukru ścierają martwy naskórek, cynamon działa antyseptycznie, natomiast oleje kokosowy i migdałowy odżywiają skórę przywracając jej gładkość i odpowiedni poziom nawilżenia.
Scrub czekoladowy
Składniki:
– 150 g cukru trzcinowego (3/4 szkl.)
– 25 g kakao (2-3 łyżki)
– 50 g oleju migdałowego (1/4 szkl.)
– 25 g oleju kokosowego z wanilią (1/8 szkl.)
– 1-2 łyżeczki cynamonu

Olej kokosowy roztopić w kąpieli wodnej,
po czym połączyć z olejem migdałowym. Cukier wymieszać z kakao i cynamonem.
Dodać mieszankę olejów. Całość wymieszać.
Kosmetyk jest dość trwały. Można go przechowywać w lodówce. W niskiej temperaturze mikstura tężeje. Aby przywrócić właściwą konsystencję, wystarczy przed zabiegiem ogrzać porcje scrubu pozostawiając go w temperaturze pokojowej na 30 minut.
SPOSÓB UŻYCIA:
Na umytą, osuszoną, lekko zwilżoną skórę nałożyć scrub. Wmasować w całe ciało, za wyjątkiem twarzy. Po zakończeniu zabiegu dokładnie spłukać ciało ciepłą wodą. Po zastosowaniu kosmetyku skóra nie potrzebuje dodatkowo balsamu czy olejku do ciała.

Chcesz więcej? – Popatrz >>>

{ Dodawanie komentarzy zostało zablokowane }