Pomarańczowo-waniliowy peeling kawowy

Wiele ludzi pije kawę dla pobudzenia, jakie daje kofeina. Ja jestem z tych, którzy piją ją ze względu na aromat. Peeling ten jest dowodem na to, że dla lepszego samopoczucia wystarczy sam kawowy zapach. Ale jest tu nie tylko kawa… Dzięki aromatyzowanego wanilią oleju kokosowemu i olejku pomarańczowemu, otrzymujemy „coś”, co zapachem przypomina delicje z galaretką pomarańczową. Jeśli chcemy poczuć się bosko, robiąc coś dobrego dla ciała – polecam właśnie ten peeling. Energetyzujący i relaksujący.
Peeling kawowy 01Kawa łagodnie brązuje skórę, a zawarta w niej kofeina wnikając w głąb skóry poprawia krążenie, wspomaga oczyszczanie i przeciwdziała lipodystrofii (cellulit). Użycie oleju kokosowego sprawia, że peeling jest wyjątkowy pod względem właściwości odżywczych i pielęgnujących. Ze względu na delikatną konsystencję (ważne, by użyć drobnoziarnistego cukru) można stosować go nawet do wrażliwej skóry.

Składniki:
– 60 g osuszonych fusów kawowych (z około 35-40 g zmielonej kawy) (*)
– 50 g drobnoziarnistego cukru trzcinowego
– 25 g oleju kokosowego aromatyzowanego wanilią (**)
– 12 kropli pomarańczowego oleju eterycznego (***)

Fusy kawowe dokładnie osuszyć na ręczniku papierowym, przesypać do naczynia i połączyć z cukrem. Dodać ogrzany w kąpieli wodnej olej kokosowy oraz olejek pomarańczowy. Dokładnie wymieszać. Przyrządzając większą ilość kosmetyku polecam przechowywać go w lodówce, a przed użyciem parę chwil ogrzać w temperaturze pokojowej i dodatkowo wymieszać.
SPOSÓB UŻYCIA:
Peeling wpasować w umytą, delikatnie osuszoną skórę. Po zakończeniu zabiegu dokładnie spłukać ciało ciepłą wodą. Po zastosowaniu peelingu skóra nie potrzebuje dodatkowych kosmetyków. Dla najlepszych efektów wykonywać zabieg 1-2 razy w tygodniu.
Uwagi: (*) Ten peeling jest pomysłem na wykorzystanie fusów pozostałych po zaparzeniu kawy. Zamiast porcji śmieci możemy mieć wspaniały kosmetyk. (**) Zamiast kokosowego może być olej migdałowy. Niekoniecznie aromatyzowany wanilia… Ale ten aromat…
(***) Mogą być też inne zapachy. Zamiast pomarańczy doskonały będzie również cynamon.

Chcesz więcej? – Popatrz >>>

{ Dodawanie komentarzy zostało zablokowane }